Rektörlük duyurusunda yer alan GOOGLE MEET erişiminin kurumsal (yeditepe uzantılı) e-posta hesaplarıyla sağlanabilmesi için tüm kurum e-posta adresleri (akademik, idari) GOOGLE cloud’a taşınmıştır.

Bu tarihten itibaren tüm kurum kullanıcıları (akademik, idari) yeditepe uzantılı e-posta hesaplarına http://webmail.yeditepe.edu.tr adresinden erişebilecektir.

Yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler:

  1. webmail.yeditepe.edu.tr adresine tıklanır, kullanıcı açılan google arayüzüne yeditepe hesabı ile giriş yapmaya çalışır.
  2. Giriş yapılamıyorsa, kullanıcının eposta.yeditepe.edu.tr adresine tıklayarak yeditepe hesabı ile giriş yapıp,  “Seçenekler” (sağ üst köşe) menüsüne tıklayıp, “Parola Değiştir” sekmesinden şifre değişikliği yapması gerekmektedir. Akabinde webmail.yeditepe.edu.tr adresine yeditepe hesabı ve belirlediği yeni şifre ile giriş yapması gerekmektedir. Değişen yeni şifre aynı zamanda kişinin ofis bilgisayarının da yeni şifresi olacaktır.
  3. Tüm yeni mail alımı ve mail gönderimi http://webmail.yeditepe.edu.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Bu sebeple kişilerin webmail üzerinden maillerini takip etmesi gerekmektedir.
  4. Eski e-postalarına erişim kesilmeyecek olup, https://eposta.yeditepe.edu.tr adresinden ulaşılabilecektir. Ancak eposta.yeditepe.edu.tr adresinden mail gönderilip, mail alınamayacaktır.
  5. Kullanıcının Outlook üzerinde tuttuğu e-postaların yapılacak manuel işlemler ile webmail e aktarımı mümkün olacaktır. Konu ile ilgili detaylı kılavuz hazırlanıp, https://bim.yeditepe.edu.tr de paylaşılacaktır.
  6. Yukarıdaki adımların akabinde kullanıcının (akademisyen) GOOGLE MEET uygulamasına (G-Sutie ve ürünlerine) yeditepe hesabı ile erişimi mümkün olacaktır. Öğrenciler, std.yeditepe.edu.tr uzantılı e-postaları ile sisteme davet edilecektir.

 

G-Suite Erişim Linkleri

Mail erişimi için tıklayınız.   

Takvim erişimi için tıklayınız.

Dosya Paylaşımı erişimi için tıklayınız.

Video Konferans erişimi için tıklayınız.

Sınıf erişimi için tıklayınız.

 

Adreslerde belirtilen G-Suite ürünlerinin akıllı telefon mobil uygulamaları ile de kullanımı mümkündür. G-Suite ürünlerinin kullanımına ilişkin Google dökümanlarından yararlanabilirsiniz.

Not: Akademik ve İdari personelin e-postaları ile ilgili yaşadıkları sorunlara ilişkin detaylı bilgilere wiki üzerinden  (açılan pencerede sol menüde yer alan doğru konu başlığı altındaki makalelerden) erişilebilir. Wikiye erişmek için tıklayınız.

 

Bu süreçte, bazı işlemlerin kullanıcı tarafından yapılmasının beklenme sebebinin; içinde bulunduğumuz durum ve çalışma koşullarından ötürü olduğunu belirtir, sağlıklı günler dileriz.

 

Öğrencilerin kullanmakta olduğu (std.yeditepe.edu.tr uzantılı) e-postaları ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Öğrencilerin std.yeditepe.edu.tr ile ilgili yaşadıkları problemlerde ilgili fakülte sekreterliklerine ulaşması gerekmektedir.

For non-Turkish speaker instructor, please visit the link.